Czym jest mikrodermabrazja i na czym polega zabieg?

Piękna skóra to marzenie niejednej kobiety, jednak stosowanie nieodpowiednich kosmetyków oraz zła dieta nie wpływają niestety zbyt korzystnie na jej wygląd. W sytuacji, gdy drogeryjne kosmetyki nie pomagają, warto wybrać się na zabieg mikrodembrazji na twarz. Czym jednak jest ta forma wizyty w gabinecie i na czym polega ten zabieg?

Czym jest?

Mikrodermabrazja to zabieg, przy pomocy którego można w znaczący sposób poprawić wygląd oraz stan skóry. Obecnie stosuje się trzy rodzaje zabiegu mikrodermabrazji, a mianowicie diamentową, korundową oraz tlenową. Przed wykonaniem zabiegu niezwykle ważne jest to, aby dobrać odpowiedni rodzaj mikrodermabrazji do posiadanego typu skóry. Niezwykle istotne jest również to, aby wyeliminować ewentualne przeciwwskazania, które mogłyby uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu.

Na czym polega?

Zabieg polega przede wszystkim na wytworzeniu kontrolowanego podciśnienia. Podczas trwania zabiegu uwalniane z urządzenia mikro kryształki, pomagają usunąć z powierzchni skóry martwe komórki naskórka oraz wszystkie znajdujące się na niej zanieczyszczenia. Cały materiał zostaje odsysany do oddzielnego pojemnika, dzięki czemu na skórze nic nie pozostaje. Proces złuszczania jest stopniowy, dzięki czemu po przeprowadzonym zabiegu nie powstaje silne podrażnienie oraz blizny.