Jak wygląda zabieg depilacji woskiem?

Zabieg depilacji rozgrzanym woskiem jest zabiegiem znacznie skuteczniejszym od powszechnego golenia, a efekt gładkiej skóry towarzyszy nam przez znacznie dłuższy okres czasu.

szpatułka do nakładania wosku podczas zabiegu

Jak wygląda przebieg zabiegu depilacji?

Podgrzany do odpowiedniej temperatury wosk należy rozsmarować na partii ciała, z której chcemy usunąć zbędne owłosienie. Następnie na wosk należy przykleić pasek fizelinowy, po czym energicznie zedrzeć go ze skóry. Zabieg należy wykonywać w renomowanym gabinecie kosmetycznym. Ponadto powinna go przeprowadzać przeszkolona i doświadczona kosmetyczka, dzięki czemu można być pewnym, że zabieg zostanie wykonany w pełni profesjonalnie oraz bezpiecznie. Włosy muszą być wyrywane w odpowiedni sposób, natomiast materiał odpowiednio szybko oderwany, tak by nie spowodować przerwania ciągłości naskórka.

Jak często powinno się wykonywać zabieg?

Zaleca się, aby zabieg depilacji wykonywać raz w miesiącu (gładka skóra utrzymuje się w przedziale czasowym pomiędzy 3 a 6 tygodni). Ponadto kosmetyczka powinna również uwzględnić indywidualne potrzeby oraz tempo wzrostu włosa u każdej klientki planując z wyprzedzeniem kolejne wizyty w salonie kosmetycznym. Kobiety muszą pamiętać, że aby prawidłowo wykonać zabieg depilacji woskiem, włosy powinny mieć długość od 5 do 10 mm.