Przekłuwanie uszu – co warto wiedzieć?

Kolczyki w uszach już dawno przestały szokować i być kojarzone jedynie ze zbuntowaną młodzieżą. To sprawia, że małe dziurki w uszach ma prawie każda kobieta i duża część mężczyzn czy dzieci, a ogromny wybór biżuterii sprawia, że jest to sposób na wyrażenie własnego charakteru.

Co sprawia, że jest to najpopularniejsza biżuteria?

Przede wszystkim cena kolczyków nie jest niewyobrażalnie duża. Za dobrej jakości, srebrne kolczyki zapłacimy nawet 20 złotych. Co więcej usługa przekłucia uszu nie jest aż tak droga. Za przekłuwanie uszu we Wrocławiu zapłacimy od 50 złotych. Taki koszt da się przeżyć. Ale sama cena, to za mało. Co jeszcze? Przede wszystkim kolczyki pasują do wszystkiego – i do sukienki, i do zwykłego, luźnego stroju. Do tego w zależności od kolczyków, możemy uzyskać odpowiedni efekt. Małe, lekkie kolczyki dodadzą nam filigranowości, te dłuższe – elegancji, a cięższe podkreślą nasz charakter. U mężczyzn zwykle dodają pewnej nonszalancji, jednak tam sprawa jest bardziej skomplikowana – nie każdy i nie wszędzie mężczyzna może nosić kolczyk.

Ból?

Czy należy obawiać się bólu podczas przekłuwania uszu? Obecnie nie. Technika poszła na tyle do przodu, że poczujemy jedynie delikatne ukłucie. Natomiast jeśli nadal nie czujemy się komfortowo, warto kupić w aptece maść znieczulającą, która zniweluje nawet to uczucie ukłucia. Należy wtedy przed pójściem do kosmetyczki posmarować płatki uszu i nie poczujemy nic. Przekłuwanie uszu we Wrocławiu jest o tyle komfortowe, że do wyboru mamy ogrom salonów, które oferują różne techniki przekłuwania uszu, więc bez problemu znajdziemy coś dla siebie.